2×11 – Judas on a Pole

Jidáš na kříži
“Na střeše hotelové budovy je nalezeno tělo rozpáraného a upáleného muže, který je připoután ke kříži. Brennanová a Booth jsou povoláni, aby jej identifikovali a zjistili, kdo má vraždu nasvědomí. Booth zjišťuje, že obětí vraždy je bývalý agent FBI Garrett Delaney. Ten sledoval bratra Brennanové a plánoval jej zabít. Když pátrají dále, objevují šokující informace o tom, kdo za vraždou stojí…”

Premiéra

13.12.2006 (USA/FOX), 15.8.2007 (ČR/TV Prima)

Review

Na střeše hotelu je zastřelen muž. Střelec, zastřený kapucí, připoutá oběť ke kříži, rozpáře mu břicho a pak jej zapálí. Střelec ho opouští a nechává ho shořet.

Mezitím na Jeffersonu sedí Zack před porotou a obhajuje svou disertaci. Brennanová vypadá, jako by mu pomáhala, jako jedna ze členů poroty. Pak vstoupí Booth a bere Brennanovou na místo činu.

Booth s Brennanovou přijíždějí, aby prozkoumali oběť a hned po tom Booth ví, že obětí byl chlap krysa. Jeho střeva jsou vysypaná, protože má rozpárané břicho. Není to však žádná náhoda, že hotel, na kterém stojí, se používá jako útočiště pro svědky. Tahle vražda byla varováním. Brennanová si všímá něčeho zaseknutého v průdušnici oběti.

V laboratoři se Cam, Hodgins a Zack dívají na tělo. Z průdušnice Cam vytahuje kus papíru, který říká, “Jmenuji se Garrett Delaney”. Také vyndává pamětní minci Christophera Columba.

Ve své kanceláři sedí Brennanová se svým bratrem Russem. Russ vysvětluje, že jejich otec mu zavolal a řekl, že jsou oba dva v nebezpečí. Russ dodává, že se cítí, jako by ho někdo v poslední době sledoval. Brennanová tomu moc nevěří, ale přesvědčí Russe, aby přes noc zůstal, takže se můžou uvolnit. Booth vstupuje s informací, že oběť, kterou našli, byl bývalý agent FBI. Jdou prověřit jeho byt.

V Delaneyově bytě nacházejí zamčený pokoj a když Booth vykopne dveře, nacházejí celou stěnu pokrytou sledovacími fotkami Brennanina bratra Russe.

Brennanová a Booth ukazují Russovi fotky. Booth vysvětluje, že tyhle fotky dokazují, že Delaney jej plánoval zabít. Obrázky jsou v zásadě z rozdílných úhlů, odkud mohl sestřelit Russe.

Ve své kanceláři zkoumá Angela poznámku, kterou našli v Delaneyově hrdle. Na zadní straně poznámky je napsáno ospravedlnění Marvina Becketta, aktivisty za občanská práva v 60-tých letech, který byl poslán do vězení na doživotí v roce 1978 za údajné zabití agenta FBI Augustuse Harpera. Angela zvětší poznámky a je schopná rozlišit na spodní části podpis “Aug… Harp…”. Prozkoumá své nalezené důkazy s existující složkou případu a nachází možné zakryté spiknutí.

Hodgins tuhle informaci donese Boothovi a vysvětluje, že v Ohiu v 60-tých letech byla skupina zkorumpovaných agentů FBI a místní policie. Začali vybírat peníze od mnoha bankovních lupičů, kteří měli být chyceni. Jeden agent šel proti nim, Augustus Harper. Takže jej zabili a hodili to na Marvina Becketta.

Brennanová a Booth si povídají se ženou Augustuse Harpera, která jim říká, že shromažďoval mnoho informací o zkorumpovaných policistech před tím, než zemřel. Uložil mnoho ze svých nálezů do bezpečnostní schránky v ‘První záložní a úvěrové’ v Ohiu v Daytonu. Což udeří Brennanovou jako blesk, protože tohle je stejná banka, kterou její rodiče vykradli den po tom, co byl zabit Augustus Harper.

V Zackově kanceláři mu říká Angela, že se porota obává o jeho vzezření jako seriozního doktora. Radí mu, aby uvážil provést nějaké změny v šatníku.

U Brennanové doma sedí společně s Russem, který se zmiňuje o tom, že jeho dcera má nějakou plicní chorobu. Booth se přiřítí dovnitř se složkou Guse Harpera. Vysvětluje, že Harper jednou dohlížel na Garretta Delaneyho a ukázal jim kódová jména, která používali pro bankovní lupiče, které stopovali. Brennanová si všímá, že všichni to jsou badatelé včetně Christophera Columba a že jsou všichni už mrtví. Uvědomují si, že muž, který surově zabil Delaneyho, byl otec Brennanové.

Russ vyjede na Brennanovou, protože jí otec původně řekl, aby jej přestala hledat a ona nepřestala. Teď prostě už jen lidi umírají.

Booth se připojí ke Caroline Julianové u jídla, aby vyzvěděl, zda jim pomůže s případem. Ví, že to může být konec její kariéry, ale navrhne, aby exhumovali tělo Guse Harpera a uvidí se, zda Brennanová potvrdí, že jej Marvin Beckett zabil přesně tak, jak popsala FBI.

V laboratoři se Brennanová a Booth setkávají s Russem a otcovým přítelem z dětství, Otcem Tobym Coulterem. Otec Coulter má od jejich otce zprávu, “Stáhni se”.

Booth byl schopen sehnat povolení k exhumaci těla Guse Harpera a Brennanová se šprty tělo prozkoumávají v laboratoři. Cam je hned schopná říct, že zranění po kulkách v těle nesouhlasí se známkami zbraně, která byla nahlášená FBI.

V restauraci se Booth připojuje k Russovi a říká mu, že mu volal jeho sociální kurátor, který mu řekl, že překročil bez povolení státní hranici. Booth jej podpořil a hned po tom prošel oknem výstřel. Booth jej přitlačil k zemi a oba dva jsou v pořádku.

Na FBI nacházejí Marvina Becketta, který byl propuštěn na základě nálezů v Jeffersonu, ale stále se obávají toho, kdo se pokouší zabít Russe. Jsou přerušeni šéfem šéfa Boothova šéfa, Robertem Kirbym. Booth se k němu připojuje v oddělené místnosti, kde se jej vyptává na jeho důvody. Kirby suspenduje Bootha z FBI.

V laboratoři rozhodují, že jediným způsobem, jak Boothovi dostat práci zpátky, je vyřešit tenhle případ co nejdříve. Zack jim ukazuje video, které sestavil, jenž ukazuje typ kulky, která zabila Guse Harpera. Booth v téhle kulce poznává vojenský typ kulky pro snipery, které používali v 70-tých letech. Brennanovou napadne, že možná její otec má důkazy z Ohioské bezpečnostní schránky. Odcházejí, aby navštívili Otce Coultera.

Tlačí na Otce Coultera, ale on jim nic nedává.

V laboratoři žádá Zack Angelu, aby mu pomohla se změnit, tak aby jej Jeffersonská porota brala vážně.

Julianová se setkává s Brennanovou a Boothem v laboratoři a dává jim složku všech vojenských sniperů ze 70-tých let. Na seznamu je i šéf šéfa Boothova šéfa, Robert Kirby. Volají Russovi, aby mu řekli, kdo je ten sniper, ale nemohou jej zastihnout.

Brennanová s Boothem vystřelí k Brennanině bytu, aby hledali Russe. Když však dorazí, nacházejí jen kaluž krve.

Se vzorkem krve, kterou našli v Brennanině bytě, přijíždějí do laboratoře, kde Cam zjišťuje, že to není Russův typ krve.

Brennanová odchází bez toho, aby to dala vědět Boothovi.

Brennanová žádá otce Coultera, zda ji může pomoci. Říká jí, že Russ je se svým otcem.

Mezitím Booth dostává tip týkající se Otce Coultera. Zřejmě mu je 90 let a žije v nemocnici. Booth musí vědět, s kým to tedy jednají.

Brennanová si uvědomuje, že Otec Coulter je vlastně její vlastní otec, Max Keenan. Dává jí deník Guse Harpera se všemi důkazy, které potřebují, aby chytili zkorumpované policisty. Právě když jej chce Brennanová spoutat, protože musí, provede pohyb a připoutá ji k lavičce. Russ zastaví s autem, Max nastoupí a oba dva odjíždějí. Booth v ten okamžik přijíždí a nechává je zmizet. Brennanová má další ztrátu. Její otec znova odešel.

Na hotelové střeše, kde začínala epizoda, ukřižovává Max Keenan agenta FBI Kirbyho a nechává ho shořet v ohni.

V laboratoři potkáváme všechny šprty, jak se diví nad novým a vylepšeným Zackem, který stojí před nimi v obleku a s krátkými vlasy. Cam jej přijímá jako nového zaměstnance, doktora Zacka Addyho. Vydávají se oslavovat.

U oslavy Booth vytahuje Brennanovou ven. Říká jí, že mu bylo vráceno místo a také, že její otec znovu zabil. Brennanová neví, co si má myslet.

Hudba

Placebo – Running Up That Hill
Sage Francis – Sea Lion
März – The Pop Song

© 2024 A MarketPress.com Theme